گزنه خشک شده دارای ماده ای اعجاب آور است

گزنه اثرات امیدوارکننده ای بر سطح گلوکز خون نشان داده است و گزنه خشک شده ممکن است  به لوزالمعده کمک کند انسولین بیشتری بسازد یا ترشح کند، هورمونی که قند خون را کاهش می دهد.

در مطالعه ای در سال 2013، عصاره برگ گزنه باعث کاهش گلوکز و A1C خون در گروهی از افراد مبتلا به دیابت نوع 2 شد که انسولین و همچنین داروهای خوراکی دیابت مصرف می کردند.

قدرت پلی فنل ها
گزنه سرشار از مواد شیمیایی گیاهی به نام پلی فنول است و بررسی تحقیقات روی پلی فنول ها نشان می دهد که این ترکیبات قدرتمند ممکن است در پیشگیری و مدیریت بیماری های مزمن مرتبط با التهاب مانند دیابت، چاقی، سرطان و بیماری قلبی نقش داشته باشند.

گزنه خشک شده

به طور خاص، پلی فنول های عصاره گزنه پتانسیل هیجان انگیزی را برای درمان سرطان سینه و سرطان پروستات نشان داده اند و گیاهانی مانند گزنه همچنین حاوی آنتی اکسیدان های قوی هستند که موادی هستند که از بدن در برابر پیری و آسیب سلولی محافظت می کنند.

طرز تهیه چای گزنه
شما می توانید چای گزنه را به صورت شل یا کیسه ای بخرید، اما همچنین می توانید برگ ها را خودتان پرورش دهید یا برداشت کنید و با برگ های تازه، نسبت گزنه به آبی را که ترجیح می دهید آزمایش کنید، اما یک مرجع کلی دو فنجان آب برای هر فنجان برگ است. در اینجا چگونه است:

  • به برگ ها آب اضافه کنید.
  • فقط آب را به جوش بیاورید.
  • اجاق گاز را خاموش کنید و بگذارید پنج دقیقه بماند.
  • مخلوط را در یک صافی کوچک بریزید.
  • اگر دوست دارید کمی عسل، دارچین یا استویا اضافه کنید.
    با نوشیدن یک فنجان چای گزنه شروع کنید تا مطمئن شوید که هیچ واکنشی نسبت به آن ندارید.

هشدارها
قبل از اینکه هر گیاه یا مکمل جدیدی را امتحان کنید، حتما با پزشک خود صحبت کنید و حتی غذاها و نوشیدنی های کاملاً طبیعی مانند چای می توانند باعث واکنش های آلرژیک یا تداخل با برخی داروها شوند و برخی از گیاهان و مکمل‌ها می‌توانند برای افراد مبتلا به بیماری‌های خاص مضر باشند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.