دستگاه فشار خون گلامور دارای تقاضای میلیاردی در جهان

مانیتورهای فشار خون (BP) معمولاً در مکان‌های عمومی مانند داروخانه‌ها مستقر هستند، اما مشخص نیست که چه تعداد از افراد مبتلا به فشار خون در حال حاضر از دستگاه فشار خون گلامور استفاده می‌کنند و ما به دنبال تخمین نسبت بیماران مبتلا به فشار خون بالا بودیم که از این نوع مانیتورها استفاده می کنند و بررسی می کنیم که آیا استفاده بر اساس ویژگی های جمعیت شناختی یا سلامتی متفاوت است یا خیر.

مواد و روش ها
ما یک نظرسنجی پستی مقطعی از بزرگسالان مبتلا به فشار خون بالا که در یک شبکه تحقیقاتی مبتنی بر تمرین از 24 روش مراقبت اولیه در سراسر ایالت کارولینای شمالی ثبت نام کرده بودند، انجام دادیم و ما نتایج را با استفاده از آمار توصیفی تجزیه و تحلیل کردیم و ارتباط دو متغیره را با استفاده از مجذور کای و ارتباط مستقل با استفاده از رگرسیون لجستیک بررسی کردیم.

دستگاه فشار خون گلامور
ما 530 پرسشنامه (76 درصد میزان پاسخ) دریافت کردیم و از 333 پاسخ دهنده (63٪) که گزارش کردند BP خود را در مکان هایی غیر از مطب یا خانه خود چک کرده اند، 66٪ گزارش کردند که از یک مانیتور مستقر در داروخانه استفاده می کنند و بیماران جوان‌تر معمولاً از مانیتورهای داروخانه استفاده می‌کنند (48٪ در بین افراد کمتر از 45 سال در مقابل 35٪ افراد بالای 65 سال، 0.04 = p). سیاه پوستان بیشتر از سفیدپوستان از آنها استفاده می کنند (48٪ در مقابل 39٪، 0.03 = p). و فارغ التحصیلان دبیرستان بیشتر از کسانی که دارای حداقل تحصیلات هستند (50% در مقابل 37%، 0.02 = p).

در تجزیه و تحلیل چند متغیره، سن کمتر (aOR 1.49؛ 95% فاصله اطمینان (CI): 1.00-2.21 برای سنین 45 تا 65 سال در مقابل افراد بالای 65 سال) و تحصیلات دبیرستان (aOR 1.74؛ 95% فاصله اطمینان (CI): 1.13-2.58) با استفاده از مانیتورهای مستقر در داروخانه، اما نژاد سیاه اینطور نبود و بیماران مبتلا به دیابت، بیماری قلبی یا سکته بیشتر احتمال دارد از مانیتورهای مستقر در داروخانه استفاده کنند.

استفاده بیماران مبتلا به پرفشاری خون از مانیتورهای BP واقع در داروخانه ها رایج است. بیماران جوان تر، سیاه پوستان و آنهایی که تحصیلات دبیرستانی داشتند کمی بیشتر احتمال داشت که از آنها استفاده کنند و از آنجایی که استفاده از این مانیتورها بسیار رایج است، تلاش برای اطمینان از دقت آنها مهم است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.