با این ایده تخمه آفتابگردان کیلویی را به فروش رسانده ایم

اطلاعات تغذیه ای داخل 100 گرم (کمی کمتر از یک فنجان) تخمه آفتابگردان کیلویی بسیار چشمگیر است: 9 گرم فیبر، 19.4 گرم پروتئین، 26.1 گرم ویتامین E، 129 میلی گرم منیزیم، 79.4 میکروگرم سلنیوم، 69 میلی گرم اسید چرب امگا 3 و 32785 میلی گرم اسید چرب امگا 6.

سطوح فیبر، پروتئین و منیزیم بیش از 30 درصد از مقدار توصیه شده روزانه هر کدام را به شما می‌رساند، در حالی که بخش‌های سنگین ویتامین E و سلنیوم می‌تواند شما را بیش از 100 درصد مقدار توصیه شده روزانه برای آنها نیز کاهش دهد و برای یک مشت دانه خیلی کهنه نیست، درست است؟

ویتامین E به دلیل فواید تقویت کننده پوست شناخته شده است، اما مطالعات همچنین نشان می دهد که در کاهش برخی از نشانگرهای التهابی که منجر به افزایش خطر بیماری قلبی و دیابت نوع 2 می شوند نیز مفید است و مطالعه دیگری که روی 6000 بزرگسال که به ندرت، یک بار در هفته، چند بار در هفته یا بیش از 5 بار در هفته تخمه آفتابگردان می خوردند، مشاهده کرد، نشان داد افرادی که بیشترین مصرف را داشتند، کاهش قابل توجهی در سطح نشانگرهای التهابی داشتند.

تخمه آفتابگردان کیلویی

طبق ژورنال Nutrition نشان داده شده است که این میان وعده همچنین کلسترول LDL (با نام مستعار بد) را کاهش می دهد. محققان توضیح می‌دهند که چگونه فراوانی اسیدهای چرب امگا در دانه‌های آفتابگردان (و بادام) به آرامش عروق خونی کمک می‌کند و مشکلاتی مانند فشار خون بالا، قند خون و کلسترول را کاهش می‌دهد و همچنین در مطالعه دیگری نشان داده شد که افزودن گل آفتابگردان به مواد غذایی پر کربوهیدرات مانند نان، پردازش قند از کربوهیدرات ها را کند می کند و سطح قند خون را کنترل می کند.

لبته، میان‌وعده‌ی نمکی خوشمزه به‌طور شگفت‌انگیزی سرشار از سدیم است (410 میلی‌گرم در هر 100 گرم)، بنابراین اگر قبلاً با مصرف نمک مشکل دارید، مهم است که مراقب آن باشید و تخمه های آفتابگردان اغلب مملو از عنصری به نام کادمیوم هستند، فلزی سنگین که در صورت زیاده روی در مصرف آن می تواند به کلیه ها آسیب برساند و قبل از افزودن بیشتر این دانه ها به رژیم غذایی خود، اگر قبلاً با سطح سدیم یا عملکرد کلیه خود مشکلی داشته اید، حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.